Travelcraft-27-min (1)
Icon water over transparent

Invite world into your life​

Lila i Sylwia – podróżniczki, autorki książek o podróżach, fascynatki świata i piękna jego różnorodnych kultur. Obie od lat podróżują po świecie ze swoimi rodzinami. Obie wybrały niecodzienną drogę w życiu. Lila od zera zbudowała szkołę hiszpańskiego, nie zaprzestając długich podróży, a Sylwia rzuciła korporację i prawniczy zawód, by odnaleźć swoje powołanie w podróżach i żyć jako cyfrowa nomadka. Połączyła je pasja do podróży i świata, kreatywność i energia. A także marzenie o stworzeniu miejsca, gdzie te wartości i pasje będą na pierwszym miejscu. Gdzie królują wspaniałe materiały, kolory i wzory.

MISJA

Naszą misją jest przeniesienie tego, co w podróżach najbardziej istotne, do codziennego życia: wyjątkowych przeżyć, historii krajów i ich mieszkańców. 


Ta marka powstała w poszukiwaniu tego, co wyjątkowe, wartościowe i piękne. W niezgodzie na masową produkcję, tandetę i wartość samej metki.
Travelcraft-min

To sklep z wyjątkowymi rzeczami, inspirowanymi światem lub ze świata sprowadzonymi. Niepowtarzalnymi (dosłownie, bo np. ręcznie robiona biżuteria huichol nie jest nigdy taka sama - ma podobny wzór i kolor, ale nie ma dwóch identycznych sztuk). Personalizowanymi noszącymi cząstkę osobowości właściciela.

Znajdziesz tu rzeczy ręcznie robione przez lokalnych craftsmanów z całego świata, których poznałyśmy w podróży, i przez rękodzielników i rodzinne manufaktury w Polsce. Wszystkich poznałyśmy osobiście na naszej podróżniczej drodze. 

Nasze paski do aparatów są ręcznie robione w  Elblągu, rodzinnym mieście Sylwii. Biżuterię plemienia Yekwane tworzy rodzina Miguela z Wenezueli, którą Lila poznała 11 lat temu w podróży.

Tworzymy z dbałością o szczegóły i troską o środowisko. Cenimy naturalne i dobre materiały. Poświęciłyśmy wiele godzin na znalezienie rozwiązania, by z projektu nerki wyeliminować plastikową klamrę. Dlatego nasze rozwiązania są czasem niestandardowe, a serie ograniczone, bo dostępność do wybranych materiałów zmienia się. 
Ale nie zmienia się to, że ten sklep i każdy produkt tworzymy z pasją. I że zawsze znajdziesz tu przedmioty unikatowe i nietuzinkowe. Zebrane z myślą o osobach takim jak my: otwartych na świat i jego ciekawych, ceniących lokalną kulturę i chcących przenieść jej cząstkę do codziennego życia.